Elron taastab pühapäevast tavapärase rongiliikluse

Elroni rong.
Elroni rong. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Pühapäeval lõppevad raudteel remonttööd ja Elroni rongid hakkavad taas senise väljumissagedusega sõitma. Seetõttu muutuvad rongide sõidugraafikud.

"Meil on väga hea meel, et raudtee remonttööd on selleks korraks lõppenud ning saame oma kliente jälle tavapäraselt teenindada," rääkis Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo. "Alates pühapäevast ei ole sõitjatel enam vaja ühelgi reisil kasutada asendusbusse, liiklusgraafik tiheneb ning sõiduajad muutuvad jälle kiiremaks."

Tallinna ja Keila vahel hakkab sõitma üle 40 rongi päevas, Raplasse 17 ja Tartusse kümme korda päevas.

"Et pakkuda sõitjatele mugavamaid sõidutingimusi ka kõige suurema nõudlusega aegadel, on nii Tallinna-Tartu kui ka Tallinna-Narva liinil reedeti ja pühapäeviti sõiduplaan tihedam," tõi Kongo välja muudatuse, mis uue sõiduplaaniga kaasneb.

Kongo sõnul on Elroni eesmärk pakkuda kiireid ühendusi ja lühikesi sõiduaegu. Ülemistelt on võimalik Tartusse jõuda umbes tunni ja kolmveerandiga ning Narva kahe tunniga.

"See on kindlasti hea põhjus autosõidust loobumiseks," arvas Kongo.

Eelmisel nädalal teatas Elron, et uuest aastast aga tõusevad elektri- ja diislihinna tõttu rongipiletite hinnad kümme protsenti.

Seega on rongist ostes näiteks Tallinna-Rapla või Tallinna-Aegviigu ehk nelja tsooni pileti maksimaalseks uueks hinnaks praeguse 3,4 euro asemel 3,7 eurot ning Tallinna-Tartu ekspressliinil senise 12,5 euro asemel 13,6 eurot.

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: