Riigikogus läbis esimese lugemise presidendi otsevalimise eelnõu

lipp
lipp Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogus läbis kolmapäeval esimese lugemise 45 saadiku algatatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis näeb ette seadustada presidendi otsevalimine.

Pärast eelnõu esimese lugemise lõpetamist võivad riigikogu liikmed, komisjonid ja fraktsioonid hiljemalt 22. detsembriks esitada eelnõule muudatusettepanekuid.

Kuna ei põhiseaduskomisjon ega läbirääkimiste käigus ükski fraktsioon ei teinud eelnõu tagasilükkamise ettepanekut, lõpetati eelnõu esimene lugemine ilma hääletamiseta.

"Meie kodu‑ ja töökord näeb ette, et sellele eelnõule on muudatusettepanekuid võimalik esitada üksnes vähemalt ühel viiendikul riigikogu koosseisust ehk kui muudatusettepanekut soovitakse esitada, siis 21 riigikogu liiget peab sellele ka alla kirjutama," sõnas riigikogu aseesimees Hanno Pevkur.

45 saadikut esitasid eelnõu põhiseaduse muutmiseks, et presidenti saaks valida rahvas otsevalimiste teel. Kandidaate saab esitada, kogudes vähemalt 10 000 allkirja. Kandidaatide esitamise ajavahemik on alates 60 päeva enne valimisi ning lõpetades 40 päeva enne valimispäeva.

Ettepanekut toetavad keskerakonna ning EKRE saadikud ja fraktsioonitu Raimond Kaljulaid.

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: