Koroonaga on haiglas 246 inimest

Haigla.
Haigla. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Hommikuse seisuga on haiglas 246 koroonaviirusega nakatunud patsienti ehk kaheksa võrra enam kui kolmapäeval.

Hospitaliseeritutest 183 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest 80 protsenti on vaktsineerimata ja 20 protsenti lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Ööpäeva jooksul avati haiglates 41 uut haigusjuhtu. Suri kaks vaktsineerimata inimest: 79-aastane naine ja 84-aastane naine.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 6366 testitulemust, millest 554 osutus positiivseks. Positiivse testi saanutest oli 350 vaktsineerimata ja 204 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Eestis on tuvastatud kokku 25 koroonapositiivset, kelle puhul viitab genotüpiseerimine omikroni tüvele. Enamik juhtumeid on seotud reisimisega Lõuna-Aafrika Vabariigist. Kõik genotüpiseeritud proovid kinnitatakse sekveneerimise käigus.

Ööpäeva jooksul manustati 6220 vaktsiinidoosi, neist uusi vaktsineerimisi alustati 520. Hommikuse seisuga on lisa- või tõhustusdoosi saanud 207 981 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 60 protsenti.

Kokku on Eestis surnud 1838 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: