USA senat lükkas ettevõtete vaktsineerimiskohustuse tagasi

Kapitooliumihoone Washingtonis.
Kapitooliumihoone Washingtonis. Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/Getty Images/Stefani Reynolds

USA senat kiitis kolmapäeval napilt heaks resolutsiooni, mis tühistab president Joe Bideni valitsuse vaktsineerimiskohustuse 100 ja enama töötajaga ettevõtetele.

Resolutsioon võeti vastu häältega 52-48.

Demokraatide enamusega esindajatekoda meedet ilmselt menetlema ei hakka, mis tähendab, et kohustus säilib, ehkki kohtud on selle praegu seisma pannud.

Hääletus annab senaatoritele võimaluse vastu seista poliitikale, mis ei ole meeltmööda ettevõtjatele ja vaktsineerimata valijatele, kes kardavad töö kaotada, kui reegel kehtima hakkab.

USA seadusandjatel on võimalik föderaalameti regulatsioone kehtetuks muuta, kui kongressi mõlemas kojas võetakse vastu vastav resolutsioon ja president sellele alla kirjutab või kongress presidendi veto tühistab. Praegusel juhul seda oodata ei ole.

Kehtestatud reegli järgi tuleb 100 või enama töötajaga ettevõtetel nõuda oma töötajate täielikku koroona vastu vaktsineerimist või nende testimist kord nädalas, ja tööl maski kandmist.

Tööohutuse ja tervise amet on lubanud teha firmadega koostööd nõuete täitmiseks, kuid trahvib neid iga rikkumise korral 13 000 dollariga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: