Fitch: kaks Hiina kinnisvarafirmat jätsid võlakirjakohustused täitmata

Kinnisvarafirma Evergrande võlakohustused ulatuvad 300 miljardi dollarini
Kinnisvarafirma Evergrande võlakohustused ulatuvad 300 miljardi dollarini Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/TYRONE SIU

Kaks Hiina suurt kinnisvarafirmat on jätnud täitmata 1,6 miljardi dollari väärtuses võlakirjakohustusi, teatas neljapäeval reitinguagentuur Fitch.

Hiina valitsus paiskas riigi kinnisvarasektori kriisi, kui teatas mullu meetmetest ülemäärase võla ja spekuleerimise ohjeldamiseks.

Laienemise käigus hiigellaene võtnud firmad jäid seeläbi järsult ilma rahastusest ja sattusid raskustesse projektide lõpuleviimise, töövõtjatele tasumise ja finantskohustuste täitmisega.

Kriisi eesotsas on olnud kinnisvarahiid Evergrande, mis vaevleb 300 miljardi dollarilise võlakoorma all.

Fitch kinnitas neljapäeval, et firma ei suutnud tasuda üle 1,2 miljardi dollarilist võlakirjamakset. Agentuur langetas firma krediidireitingu tasemele RD (piiratud maksejõuetus).

Samuti kinnitas Fitch, et mõnevõrra väiksem kinnisvarafirma Kaisa jättis tasumata 400 miljoni dollarilise võlakirjamakse.

Evergrande hoiatas reedel, et ei pruugi suuta oma finantskohustusi täita. Valitsus kutsus firma asutaja seepeale vaibale ja teatas "riskihalduskomitee" loomisest firma restruktureerimiseks.

Bloomberg Newsi andmeil oli enne Fitchi neljapäevast teadet alates suvest võlakirjamakseid tasumata jätnud vähemalt kümme kinnisvarafirmat.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: