Tapa vallavanemaks valiti Valdo Helmelaid

Valdo Helmelaid.
Valdo Helmelaid. Autor/allikas: Tapa vald

Tapa vallavanemaks valiti neljapäeval EKRE-sse kuuluv Valdo Helmelaid.

Volikogu istungil osales 21 saadikust 19 ning neist 11 hääletasid ja kõik andsid oma toetuse Helmelaidile.

Tapa vald otsis omale vallavanemat konkursi teel. Sellele laekus kaheksa avaldust, kuid neljapäeval pandi volikogus hääletusele vaid Helmelaidi kandidatuur.

Tapa vallas moodustasid koalitsiooni valimisliit Valgejõgi ja EKRE. Vallavolikogu valis 11. novembril volikogu esimeheks Valgejõe esinumbri Alari Kirdi ja volikogu aseesimeheks EKRE esinumbri Aigar Põdra.

Tapa vallas suutis kohalikel valimistel võitu kaitsta valimisliit Valgejõgi, kuid kui eelmine kord saadi 23 volikogu kohast kümme, siis seekord oli Tapal volikogu kohti 21 ja neist kaheksa kuulub Valgejõele.

Keskerakond kaotas nelja aasta tagusega võrreldes ühe koha ja neil on nüüd volikogus neli esindajat. Neli esindajat on ka Reformierakonnal, kelle kohtade arv ei muutunud.

Kahelt valimisliidult kohti napsanud EKRE suutis eelmise korra nulli vahetada sel korral kolme koha vastu. Valimisliit Koostöö kaotas neljast kohast pooled ja nüüd on neil kohti kaks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: