Kohus tunnistas USA näitleja süüdi rassistliku rünnaku lavastamises

Jussie Smollett Chicago kohtumajast lahkumas.
Jussie Smollett Chicago kohtumajast lahkumas. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Chicago vandekohus mõistis neljapäeval USA näitleja Jussie Smolletti süüdi viies seaduserikkumises, kuna lavastas 2019. aastal rassistliku ja homofoobse vihakuriteo ja andis selle kohta politseile valetunnistusi.

Süüdistuse kohaselt lavastas Smollett vihakuriteo Chicago kesklinnas, et koguda kuulsust ja kaubelda endale välja kõrgem palganumber.

"Jussie Smolletti kohtuasja vandekohus tunnistas härra Smolletti süüdi viies kuuest seaduserikkumisest," teatas Cooki maakonna ringkonnakohtu pressiesindaja Mary Wisniewski ajakirjanikele tehtud avalduses.

Ametivõimud süüdistasid Smolletti endale ise ähvarduskirja saatmises ja kahe tuttava nigeerlase palkamises, et lavastada rünnak, mille käigus teda sõimati homofoobsete ja rassistlike terminitega ning hõigati ka Donald Trumpi valimiskampaania hüüdlauset "Make America Great Again".

Politseinikes oma jutu vähese usutavusega algusest peale kahtlusi tekitanud Smolletti juhtum leidis laialdast toetavat kajastust USA meedias. Samuti astusid väidetava vihakuriteo hukkamõistuga üles arvukad USA avaliku elu tegelased ja poliitikud Kamala Harrise ja Joe Bidenini välja.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: