Koroonaviirusega haiglapatsientide arv on viimastel päevadel kerkinud

{{1639125420000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse eest hoiatav plakat Kohtla-Järvel.
Koroonaviiruse eest hoiatav plakat Kohtla-Järvel. Autor/allikas: Maria Metšenina

Viimastel päevadel on kasvanud taas koroonaviiruse tõttu haiglaravi vajajate arv. Reede hommikul oli haiglas 262 koroonaviirusega nakatunud patsienti, mis on 16 võrra enam kui päev varem. Ööpäevaga suri seitse nakatunut.

Haiglas viibijatest 177 (päev varem 183) vajab ravi raskeloomulise Covid-19 tõttu. Nendest omakorda 148 ehk 84 protsenti on vaktsineerimata ja 29 ehk 16 protsenti on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga, teatas terviseamet. Ööpäeva jooksul avati haiglates 46 uut haigusjuhtu.

Viimaste päevade mõningane tõus haiglaravi vajajate arvus on muu hulgas seotud haiglates tekkinud nakkuskolletega.

"Kahjuks ei saa seda täielikult vältida, et haiglasiseseid nakatumisi tuleb. Haiglasiseseid nakatumisi on hetkel mitmes Eesti haiglas, neist neljas on üle kuue nakatunu," ütles ERR-ile terviseameti pressiesindaja Merilin Vernik, lisades, et selleks, et rääkida haigestumise tõusust, peaks tõusutrendi nägema vähemalt nädal. Praegu seda järeldada veel ei saa.

ERR-i andmetel on praegu haiglasisene levik näiteks Viljandi ja Jõgeva haiglas.

Suri seitse koroonaviirusega nakatunud inimest, kellest viis olid vaktsineerimata: 72-aastane mees, 73-aastane mees, kaks 82-aastast meest, 85-aastane naine, 91-aastane naine ja 92-aastane naine.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 6727 testitulemust, millest 592 osutus positiivseks. Positiivse testi saanutest oli 394 vaktsineerimata ja 198 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Ööpäeva jooksul manustati 6959 vaktsiinidoosi, neist uusi vaktsineerimisi alustati 573. Lisa- või tõhustusdoosi on praeguseks saanud 213 291 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 60 protsenti.

Eestis on tuvastatud kokku 15 koroonapositiivset, kelle puhul viitab genotüpiseerimine omikroni tüvele. Enamik juhtumeid on seotud reisimisega Lõuna-Aafrika Vabariigist. Kõik genotüpiseeritud proovid kinnitatakse sekveneerimise käigus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: