Lumevaesel Läänemaal avati kunstlumerada

Läänemaa on seni olnud üks lumevaesemaid paiku Eestis, kuid seal on üks koht, kus ikkagi talverõõme nautida saab. Paliveres on kohalikud spordiaktivistid rajanud lumekahurite abil kunstlumeraja ja teinud laste jaoks valmis ka kelgunõlva.

Palivere on Läänemaal mitmes mõttes eriline koht. Seal on Lääne-Eesti jaoks ebatavaliselt künklik maastik ja Läänemaa ainsad lumekahurid. Alates 29. novembrist on lumekahurid tööd teinud 133 tundi ning selle tulemusel valmis 1,3-kilomeetrine suusarada ning kelgunõlv.

Kuna kunstlumi on jämedateraline, siis ei tohiks rajale liiga teha ka nüüd kätte jõudnud sulailm, ütles üks Palivere terviseradade eestvedaja Mati Kallemets.

"Raja põhi on alt külmunud ja on kaetud puiduhakkega, mis võimaldab sellel kunstlumel pikemalt püsida," ütles Kallemets.

Palivere terviseradade hingeks on kaks kohalikku meest, lisaks Kallemetsale Juhan Lukk. Lisaks kohaliku spordielu edendamisele on mõlemad teeninud muude tiitlite seas oma vanuseklassis varem ka maailmameistritiitli. Kallemets lasketeateorienteerumises ja Lukk talitriatlonis.

Kuni viimaste päevadeni kulus kogu aeg radade tegemisele, kuid nüüd on saanud ka eestvedajad ise suusad alla.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: