Ida-Virumaal nakatumine langeb, aga haiglasse sattunud põevad varasemast raskemalt

Kuigi koroonahaigeid on viimasel ajal jäänud Ida-Virumaal vähemaks, põevad kolmanda laine ajal haiglasse sattunud inimesed seda haigust varasemaga võrreldes raskemalt, ütles Ida-Viru keskhaigla tegevjuht Tarmo Tohver "Aktuaalsele kaamerale".

"Kui vanasti, esimese ja teise laine ajal olid nad kuus kuni kaheksa päeva haiglas, siis praegu on normaalne, et nad on kaks nädalat haiglas. Pluss see, et pärast seda on neil vaja ka taastusravi läbi teha. Taastusravi pole lihtne, see on omakorda keeruline," rääkis Tohver.

12-aastastest ja vanematest idavirulastest on koroonavastase kaitsepookimise kuuri läbinud alla 60 protsendi, millega selles arvestuses ollakse Eestis kindlalt viimane.

"Kui meie elanikkonnast on umbes pooled vaktsineerimata, siis neljas laine jõuab meieni niikuinii. Alternatiiv on läbi põdeda, mis aga pole soovitatav, sest me ei tea kunagi, kuidas see haigus kulgeb. Teine võimalus on siis vaktsineerida. Alustame detsembri teises pooles laste vaktsineerimist, et ka lapsi rohkem kaitsta, sest praegu me näeme, et laste hulgas on nakatumine väga suur," ütles Tohver.

Vaktsineerijate absoluutarvult on Ida-Virumaa ligi 67 000 kaitsepoogituga Harjumaa ja Tartumaa järel Eesti kolmas maakond. Ehk Kirde-Eestis on vaktsineerimiskuuri läbinuid sama palju kui Hiiumaal, Läänemaal, Põlvamaal, Valgamaal ja Jõgevamaal kokku.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: