Ministeerium küsib Ironmani võistluse toetuse osaliselt tagasi

Ironman Tallinn 2021
Ironman Tallinn 2021 Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kultuuriminister Tiit Terik otsustas nõuda Sportlik Eesti MTÜ-lt osaliselt tagasi "Ironman Tallinn 2021" jaoks eraldatud toetuse summas 204 055 eurot, kuna selle majanduslik mõju jäi oodatust väiksemaks.

Sportlik Eesti MTÜ esitas tänavu 5. aprillil kultuuriministeeriumile taotluse projekti "Ironman Tallinn 2021" elluviimiseks summas 700 000 eurot. Ministeerium otsustas rahuldada taotluse soovitud summas. Sealjuures eraldati 350 000 eurot ettemaksuna ning teine 350 000 eurot maksetaotluse, lõpparuande ja majandusliku mõju analüüsi alusel pärast kulude abikõlblikkuse tõendamist ja lõpparuande kinnitamist.

Toetuse saaja esitas projekti lõpparuande ja majandusliku mõju analüüsi
kultuuriministeeriumile 30. novembril. Lõpparuandes oli kirjas, et võistlusel osales 1436 välisvõistlejat 62 riigist, mis jäi alla oodatule.

"Suur osa välisriikide külastajaid ei saanud COVID-19 piirangute tõttu Eestisse reisida. Võistluseelsel ja -aegsel perioodil oli Eesti n-ö kollane ja oranž riik, mis seadis paljudele osalejatele koduriigist väljumiseks ning naasmiseks raskendatud tingimused ja piirangud," märkis korraldaja.

Näiteks suurim sihtturg Inglismaa oli võistluste ajaks kehtestanud piirangud, kus Eestist riiki naasnud kodanik pidi viibima 14 päeva eneseisolatsioonis riigi valitud hotellis. Kuna hotellis viibimise hind oli väga kallis, ei saanud mitmed osalejad seda endale lubada.

"Suur hulk osalejaid lükkas oma osaluse järgmisse aastasse. Kulutused seoses osalejatega olid selleks ajaks paraku juba tehtud. Kuna pealtvaatajate arv on otseselt seotud osalejate numbriga, kogunes ka välismaalastest pealtvaatajaid oodatust vähem. Nii jäi välismaalastest osalejate ja nende kaaslaste tekitatud käive Eesti ettevõtlussektorile planeeritust madalamaks ning makse laekus väiksemal määral. Sündmuse majanduslik mõju oli planeeritust madalam," tunnistati lõpparuandes.

Eeltoodut arvestades otsustas kultuuriminister vähendada toetust 204 055 euro ulatuses. See tasaarveldatakse teise osamaksena väljamaksmisele kuuluva toetuse summaga (350 000 eurot) ehk teise osamaksena makstakse ürituse korraldajale välja 145 945 eurot.

Kultuuriministri 10. detsembri käskkirja võib vaidlustada Tallinna halduskohtus 30 kalendripäeva jooksul, arvates käskkirja teatavakstegemisest.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: