Uuring: Kaja Kallas kaotab toetust Reformierakonna valijate seas

Kaja Kallas
Kaja Kallas Autor/allikas: Stenbocki maja Flickr

Keskerakonna liider Jüri Ratas kogub populaarsust, samal ajal kui peaminister Kaja Kallas on kaotanud toetust Reformierakonna valijate seas, selgub Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i arvamusuuringust.

Detsembris eelistas Reformierakonna juhti Kaja Kallast valitsusjuhina 16 protsenti valimisealistest, sama näitaja oli ka novembris. Kui aga veel novembris pidas Kallast sobivaimaks peaministriks 74 protsenti Reformierakonna valijatest, siis detsembris oli see näitaja langenud 67 protsendile, selgub uuringust.

Kallase selja taha on samas tulnud märkimisväärselt rohkem teiste parteide toetajaid. Enim puudutab see Eesti 200 ja sotside valijaid.

Novembris toetas Eesti 200 valijatest Kaja Kallast kuus protsenti, detsembris oli see näitaja aga juba 16 protsenti. Sotside toetajatest eelistas Kallast valitsusjuhina novembris 13 ja detsembris koguni 24 protsenti.

Jüri Ratast soovib valitsusjuhina näha 28 protsenti küsitletutest. Seda on kolm protsendipunkti rohkem kui kuu aega tagasi.

Ratase toetuse väikese kasvu annavad eelkõige eesti rahvusest valijad, kelle hulgas on ta juurde saanud kuus protsendipunkti toetajaid.

EKRE esimeest Martin Helmet sooviks peaministrina näha 12 ja Eesti 200 juhti Kristina Kallast üheksa protsenti küsitletutest.

Allikas: EPL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: