Chauvin tunnistas George Floydi kodanikuõiguste rikkumist

Derek Chauvin kohtuistungil juunikuus.
Derek Chauvin kohtuistungil juunikuus. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

USA Minneapolise linna ekspolitseinik Derek Chauvin tunnistas end kolmapäeval süüdi föderaalsete kodanikuõiguste rikkumises seoses mustanahalise George Floydi tapmisega, edastas kohalik meedia.

Tegemist on esimese korraga, kui mõrvas süüdi mõistetud Chauvin tunnistas, et hoidis põlve Floydi kaelal pea kümme minutit, kuni viimane suri.

Chauvin tunnistas ülemäärase jõu kasutamist Floydi peal, misläbi rikkus ta tema põhiseaduslikke õiguseid, edastas Minnesota osariigi meedia.

Samuti tunnistas ta end süüdi sarnases rikkumises ühe alaealise suhtes aastal 2017.

Osariigi kohus mõistis Chauvini juunis mõrva eest 22 ja pooleks aastaks vangi.

Föderaalõigusi puudutav kaasus võib talle tuua veel 20-25 aastase karistuse, mida ta kannaks samaaegselt eelmise karistusega.

Chauvin on süüdimõistva otsuse mõrvakaasuses edasi kaevanud, kuid nüüdne süü tunnistamine tähendab, et ta jääb aastateks trellide taha hoolimata sellest, kas ta apellatsioon rahuldatakse või mitte.

Chauvin kavatses algselt süütust kinnitada ka föderaalkaasuses, kuid kohtunik ütles, et kui ta end süüdi ei tunnista, võib ta olla silmitsi eluaegse vangistusega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: