Eesti Energia ja Utilitas plaanivad Liivi lahte koos elektriühendusi

Eesti Energia AS ja Utilitas AS ühise riigi eriplaneeringu ala
Eesti Energia AS ja Utilitas AS ühise riigi eriplaneeringu ala Autor/allikas: Utilitas ja Eesti Energia

Riigifirma Eesti Energia ja energiakontsern Utilitas kavandavad Liivi lahte üksteise kõrvale tuuleparke. Kavandatavate tuuleparkide maismaaga ühendamiseks on ettevõtted koostööle asunud.

Nii Eesti Energia kui ka Utilitas esitasid ühise taotluse, et varasemad merre ja maismaale rajatavate kaabelühenduste riigi eriplaneeringud ja keskkonnamõju strateegilised hindamised ühendataks.

Ettevõtted põhjendavad ühise eriplaneeringu vajadust koostöö ökonoomiaga. "Utilitase kavandatavad Saare-Liivi üks-viis meretuulepargid asuvad Eesti Energia planeeritava Liivi lahe meretuulepargi kõrval ning nii Eesti Energia kui ka Utilitase huvides on meretuuleparkide ühenduse rajamine põhivõrguga," seisab ettevõtete taotluses.

"Utilitase hoonestusloa taotlustes viidati erinevatele võimalikele kaablitrassi asukohtadele, sealhulgas läbiks osa võimalikest trassidest osaliselt Eesti Energia taotluses näidatud planeeringuala. Teoreetiliselt võivad ka rajatavate meretuuleparkide ühendusliinide trassid osaliselt kattuda," kirjutasid ettevõtted.

Utilitase ja Eesti Energia riiklik eriplaneeringuala on ligikaudu 4600 ruutkilomeetrit, eesmärgiga meretuuleparkide ühenduse rajamine Eleringi põhivõrguga.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: