Otse reedel kell 14: kes saavad Kuldmikrofoni ja ERR-i tänupreemia?

Sel nädalal möödub 95 aastat ringhäälingu algusest Eestis ning sel puhul läheb reedel koostöös ERR-i ja Eesti Ringhäälingute Liiduga eetrisse erisaade, kus kuulutatakse välja tänavune Kuldmikrofoni auhind ning antakse üle ERR-i tänupreemia.

Ringhäälingu 95. aastapäeva puhul jõuab täna kell 14.05 korraga kolme raadiojaama kuulajateni pidulik otsesaade "Ringhääling 95. Kuldmikrofon". Otsesaadet edastavad Vikerraadio, Kuku Raadio ja Retro FM, videopildis saab sündmusest osa ERR.ee portaali ja Postimehe veebi vahendusel.

18. detsembril möödub 95 aastat ringhäälingu algusest Eestis, mida Eesti Rahvusringhääling ja Eesti Ringhäälingute Liit tähistavad reedel piduliku otsesaatega. Tähtpäevale pühendatud otsesaates antakse üle Eesti Ringhäälingute Liidu traditsiooniline Kuldmikrofon ja Eesti Rahvusringhäälingu tänupreemia.

Muusikast, muhedatest raadiojuttudest ja pidulikest meeleoludest kantud saadet juhivad Margus Kamlat Raadio 2-st ja Kristjan Gold Kuku Raadiost.

ERR-i uudistemaja suurest stuudiost, legendaarsest Eesti Raadio 1. stuudiost kuulajate-vaatajateni jõudvas saates teevad muusikat Liisi Koikson, Erki Pärnoja ja Marti Tärn.

Intervjuude, preemiate ja muusika kõrval on kuulajad oodatud kaasa mängima ka humoorikat raadioteemalist viktoriini ja seda koos kahe tuntud raadiohäälega. Mõõduvõtus hakkavad küsimustele vastama Vikerraadio armastatud saatesarja "Müstiline Venemaa" autor ja 2016. aastal Kuldmikrofoni pälvinud David Vseviov ning Kuku Raadios saateid "Kukkuv õun" ja "Keskpäevatund" tegev Marek Strandberg, kes osaleb ka mälumängusaates "Tarkade klubi".

"Ringhääling 95" otsesaade algab täna kell 14.05 Vikerraadios, Kuku Raadios ja Retro FM-s. Videoülekannet saab jälgida ERR.ee ja Postimehe vahendusel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: