Lennujaam leidis lahenduse juhtimistorni segavale metsatukale

Lennujuhtimistorni segav metsatukk
Lennujuhtimistorni segav metsatukk Autor/allikas: Aktuaalne Kaamera

Tallinna Lennujaam on leidnud lahenduse, kuidas võtta maha lennujuhtimistorni vaadet lennurajale segav metsatukk. Kuigi ühe kaasomanikuga ei ole õnnestunud kontakti leida, plaanib lennujaam varsti metsa lõikama hakata.

Tallinna Lennujama vaatetorni ja raja vahel paikneb eraomandis kinnistu, millel kasvab mets. Mets on hakanud segama lennujuhtimistornist vaadet lennurajale. Metsa maha võtmiseks peavad tavaolukorras sellega nõustuma kõik kinnistu omanikud.

Septembris selgus, et segava kinnistu omanik suri ja pärimismenetluse käigus oleks lennujaam pidanud metsa lõikamiseks saama loa kõigilt pärijatelt. Ühega neist lennujaamal ühendust saada ei õnnestunud, ütles Tallinna Lennujaama pressiesindaja Jane Kallaste.

"Oleme siin aktiivselt tegelenud, suhelnud MKM-i ja transpordiametiga. Kuna ühe omanikuga ei õnnestunud kontakti saada, siis järgmise sammuna oli nii-öelda avaliku teavituse tegemine." rääkis Kallaste.

Reedeses Postimehes ilmuski Tallinna Lennujaama teatis, et Kanali tee 32 ja 1B kaasomanik Katrin Danubio peaks tegema metsateatise ja kui ta ei reageeri, siis hakatakse metsa tema nõusolekuta maha võtma. Danubio enda kohta internetist palju informatsiooni ei leia, kuid ta on 2001. aastal loobunud Eesti kodakondsusest.

Millal lennujaam täpselt metsa maha võtab ja lennujuhtimistorni vaate avab, Kallaste öelda ei osanud. "See sõltubki täpselt sellest, kuidas protsess nüüd minema hakkab. Millal ehitaja saaks töödega alustada, seda täna ei oska keegi täpsustada," rääkis Kallaste.

Kallaste lisas, et siiski metsa mahavõtmiseni mingit ohtu lennuliiklusele ei ole.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: