Pirita TOP-is põles lasketiir

{{1639743900000 | amCalendar}}
Foto: Gert Kallas

Tallinnas Pirita olümpiapurjespordikeskust ümbritsev piirkond koos elumajadega mattus pärastlõunal paksu suitsu sisse. Põles Pirita TOP-i alal plekkangaaris asuva lasketiiru teine korrus.

Häirekeskus sai 13.18 teate, et Pirital Masti tänaval toimub põleng. Kustutustöid alustati kell 13.36.

Tulekahjust levis ohtralt tossu, mistõttu palus päästeamet Pirita piirkonna elanikel uksed-aknad suletuna hoida.

Tulekahju Masti tänava angaaris lokaliseeriti kell 16.09 ning päästetööd lõpetati veerand kuue ajal õhtul.

"Olukord oli selles mõttes väga tõsine, et siin on väga mitmed erinevad firmad. Tuli alguses levis, oli väga väga palju suitsu. Kõik suitsud on tervisele kahjulikud, absoluutselt kõik. Aga siin suitsu värvi ja intensiivuse järgi võib arvata, et seal on tegemist mingite kummimaterjalidega, mis põlevad," kirjeldas Põhja päästekeskuse vanemoperatiivkorrapidaja Gert Teder.

Päästeameti sõnul tegi tulekahju keeruliseks asukoht, sest Moskva olümpiamängude ajaks ehitatud purjekeskuse näol on tegemist väga suure hoonetekompleksiga.

"Iseenesest pindala poole pealt ei ole väga suur tulekahju, aga kui mõelda, et siin on firmad, töövahendid, purjejahid, siis finantsiliselt võib see väga suureks kasvada veel," lisas Teder.

Pirita TOP kompleksi kuuluvat hotelli tulekahju ei ohustanud.

Hoone võeti 1997. aastal arhitektuurimälestisena muinsuskaitse alla.

Toimetaja: Barbara Oja, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: