Esmaspäeval kolmekordistub keskmine elektri hind pühapäevaga võrreldes

alajaam
alajaam Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Elektribörsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas tõuseb esmaspäevane elektrihind võrreldes pühapäevaga kolm korda, kui pühapäeva keskmine hind on 88,01 eurot megavatt-tunnist (MWh), esmaspäeval aga 269,82 eurot.

Kõige kallim on elektri hind esmaspäeval alates kella 18-st, mil see tunniks 468 euroni. Üle 400 euro MWh maksab elekter veel ka hommikul kell 9–11 ning kell 16–19.

Sel sügisel ja talvel on elektri börsihind teinud mitu hinnarekordit. Elektri viimane rekordhind pärineb 7. detsembrist, mil see küündis 469,03 euroni megavatt-tunni kohta.

Novembri keskmiseks hinnaks kujunes 116,78 eurot, mida on 2,8 korda enam kui aasta varem, mil kuu keskmine börsihind oli 40,99 eurot.

Enne tänavust aastat pärines varasem rekordhind elektribörsi Eesti hinnapiirkonnas 2014. aasta 20. juulist, mil päeva keskmine hind oli 124,77 eurot megavatt-tunni kohta. Võrdluses sellega kerkis 7. detsembri rekordhind 275,9 protsenti.

USA majandusväljaande Bloomberg energiateemade juhtivajakirjanik Javier Bias postitas pühapäeval sotsiaalmeediasse kaardi esmaspäevaste elektrihindadega Euroopas, kus tema sõnul on mitmes riigis oodata hinnarekordeid. "Välja arvatud Poola ja Skandinaavia on hind igal pool üle 300 euro MWh eest, Prantsusmaal ja Šveitsis ligi 400 eurot," kirjutas Bias.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: