ATV-ga sõit Peipsi järvejääl nõudis ilmselt kahe mehe elu

Jäätunud Peipsi järv.
Jäätunud Peipsi järv. Autor/allikas: PPA

Hommikul kella üheksa paiku sai politsei teate, et Ida-Virumaal Kauksi küla lähistel Peipsi järvel nähti jäälõhesse vajumas ATV-d kahe inimesega. Politsei reageeris teatele suuremate jõududega, kuid paraku leiti jäälahvandusest mehe surnukeha, teise mehe otsingud jätkuvad esmaspäeval.

Sündmuskohta suunati kohe piirivalve hüdrokopter, kaks mootorkelku ja autopatrull, otsingutega liitus ka lennusalga kopterimeeskond. Kell 10.15 leidsid piirivalvurid veest 47-aastase mehe, kelle elustamine aga tulemust ei andnud. Veest leiti ka ATV, millega mehed järvel liikusid. 

Lõuna prefektuuri operatiivjuhi Künter Pedoski sõnul sõitsid ATV-ga hommikul järvele kaks meest, kes olid oma jäälemineku ka nõuetekohaselt registreerinud. Teise, 50-aastase mehe otsingud aga pühapäeval tulemust ei andnud, mistõttu jätkatakse otsinguid esmaspäeval.

"Muutlikud ilmad on oluliselt vähendanud jää kandevõimet ja veekogudele minek on ohtlik. Olukorda raskendavad jääle tekkinud lahvandused ehk jäälõhed ja halvad ilmaolud, mis raskendavad mootorsõidukiga liikujail ohtu märgata. Täna hommikul võtsime ühendust kõikide inimestega, kes olid oma väljumise piiriveekogule registreerinud ja teavitasime neid muutunud oludest ning palusime kohe kaldale naasta," rääkis Pedosk.

Politsei keelas jää kandevõime järsu vähenemise tõttu Peipsi jääle mineku nüüdsest nii jala kui ka sõidukitega.

"Inimelude kaitseks oleme keelanud jääle mineku seniks, kuni piirivalvurite jääluure annab kinnitust, et veekogudele minek on taas turvaline," ütles operatiivjuht.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: