EL saab omikroniga võitlemiseks täiendavalt 22 miljonit vaktsiinidoosi

Vaktsineerimine
Vaktsineerimine Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Euroopa Liidu liikmesmaad saavad järgmise aasta esimese kolme kuu jooksul täiendavalt 20 miljonit annust Pfizer-BioNTechi vaktsiini, et võidelda kiiresti leviva omikroni tüvega, teatas Euroopa Komisjon.

Teade tuleb ajal, mil Euroopa valmistub uueks COVID-19 laineks, mida veab omikron ja millele annab hoogu jõulupühade aegne tihedam suhtlus.

Paljud riigid hoogustavad oma vaktsineerimiskampaaniaid ning kehtestavad uuesti reisi- ja muid piiranguid, et püüda esmalt Lõuna-Aafrikas tuvastatud tüve ohjeldada.

Liikmesriigid saavad jaanuaris täiendavalt viis miljonit Pfizer-BioNTechi doosi, veebruaris viis miljonit ja märtsis kümme miljonit, teatas komisjon.

Need annused lisanduvad Pfizer-BioNTechi juba varem kavandatud 195 miljonile doosile, mis suurendab esimese kvartali tarnete koguarvu 215 miljonile.

Täielik vaktsineerimine ja revaktsineerimine on nüüd veel pakilisem kui kunagi varem, arvestades omikroni tüvest tingitud nakkuste arvu eeldatavat kiiret kasvu, märkis komisjon.

Järgmiseks aastal peaks EL saama kokku 650 miljonit annust Pfizer-BioNTechi vaktsiini.

Omikronist saab jaanuari keskpaigaks EL-is, kus 67 protsenti elanikkonnast on täielikult vaktsineeritud, domineeriv tüvi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: