Tööstustoodangu tootjahinnad tõusid novembris aastaga 19,1 protsenti

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2021. aasta novembris võrreldes oktoobriga 1,1 protsenti ja võrreldes eelmise aasta sama kuuga 19,1 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit oktoobriga võrreldes kõige enam hinnatõus elektrienergia, aga ka mootorsõidukite lisaseadmete, kütteõlide, paberi ja toiduainete tootmises.

"Vastupidist mõju avaldas hindade langus puidutöötlemises ja metalltoodete tootmises," märkis Šokman pressiteates.

Eelmise aasta novembriga võrreldes mõjutas tootjahinnaindeksit eelkõige hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete, elektrienergia ning metalltoodete tootmises.

Ekspordihinnaindeks suurenes novembris võrreldes oktoobriga ühe protsendi võrra. Kõige rohkem tõusid elektrienergia, paberi ja pabertoodete ning põllumajandussaaduste hinnad. Hinnad langesid enim naftasaadustel ja puittoodetel. Ekspordihinnaindeks kasvas 14. kuud järjest. Võrreldes eelmise aasta novembriga suurenes ekspordihinnaindeks 20,8 protsenti.

Impordihinnaindeks kasvas võrdluses eelmise kuuga kaks protsenti. Kõige rohkem tõusid hinnad mäetööstuses, elektrienergial ning keemiatoodetel. Suurim hinnalangus toimus puittoodetel, ehitusmaterjalidel ja tekstiiltoodetel. Impordihinnaindeks kasvas 12. kuud järjest. Võrreldes 2020. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 24,8 protsenti. 

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks. Autor/allikas: Statistikaamet
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: