Teisipäeval sajab hooti lund

Foto: Siim Lõvi /ERR

Teisipäeval sajab hooti lund ja külma on päeval kuni -10 kraadi. Alanud nädal jääb talviseks ning vahetult enne jõululaupäeva tuleb maha ka suurem lumi.

Eesti püsib homme Kesk-Venemaale liikunud võimsa madalrõhuala lääneservas, kus jätkub põhjast nii niiske kui külma õhu juurdevool. Öösel on tugeva tuule tõttu veel laialdaselt tuisku, päeva jooksul tsükloni mõju nõrgeneb ning õhtu poole jääb vähemaks nii sajupilvi kui tuult.   

Kolmapäeval levib Skandinaaviast lõuna-kagu suunas rahuliku ilmaga kõrgrõhuala ning Eesti jääb selle lähedale.

Öö tuleb Eestis mitmel pool lumehoogude ja tuisuga. Mandril puhub põhjakaare tuul 3-8, puhanguti 12 meetrit sekundis, saartel ja rannikul põhja- ja kirdetuul 9-14, öö hakul puhanguti kuni 20 meetrit sekundis, hommikuks nõrgeneb. Külma on -6 kuni -11, saarte rannikul paiguti -3 kuni -5 kraadi.

Hommik jätkub lumehoogude ja tuisuga. Puhub põhja- ja kirdetuul 4-10, rannikul puhanguti kuni 15 meetrit sekundis. Külma on saarte rannikul alates -3 kraadist ja kuni -10 ja -11 kraadini Ida-Eestis. Liikluses tuleb arvestada nii tuisu kui libedate teedega.

Päeval sajab hooti lund, tuisku jääb vähemaks. Puhub põhjakaare tuul 3-9, rannikul puhanguti kuni 13 meetrit sekundis. Külma on -6 kuni -10 kraadi, saarte rannikul paiguti -3 kuni -5 kraadi.

Kolmapäev tuleb kohati kerge lumega ning suhteliselt rahuliku põhjakaare tuulega. Külma on ööpäevaringselt -5 kuni -10 kraadi. Neljapäeval võib õhuvool muutuda läänest saabuva niiskema ja pehmema ilma kasuks. Sisealadel põhjustab tugevnev tuul tuisku.

Reedene öö ja ennelõuna on tiheda lumesaju- ja tuisuga, lõuna paiku jääb sadu hõredamaks, tuul annab järele, aga  õhk läheb kiirelt külmemaks. Laupäeval on sadu harv, aga puhanguline tuul põhjustab tuisku. Valitsevad korralikud miinuskraadid.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: