Läti prokuratuur nõuab ekspeaminister Škelele vanglakaristust

Läti endine peaminister Andris Skele
Läti endine peaminister Andris Skele Autor/allikas: SCANPIX/LETA/Edijs Pālens

Läti prokuratuur nõuab endisele peaministrile Andris Škelele digitelevisioonile üleminekuga seotud rikkumiste eest kolmeaastast vanglakaristust ja varade konfiskeerimist.

Endisele transpordiministrile Ainars Šlesersile nõutakse samas kaasuses 65 000 eurost trahvi, ütles prokurör Monvids Zelcs kohtus.

Prokuröri sõnul tuleks Škele pettuses ja rahapesus süüdi mõista. Prokuröri taotletud karistus hõlmab kolmeaastast vabadusekaotust, 75 000 eurost trahvi ja varade konfiskeerimist. Trahv kehtestataks pettuse eest, vanglakaristus ja konfiskeerimine aga rahapesu eest. Prokurör on palunud kohtul käskida ka tagastada 1 266 355 euro väärtuses kuritegelikku tulu.

Samuti palus ta pettuses süüdi mõista Šlesersi ja karistada teda 65 000 eurose trahviga.

Lisaks nõutakse 75 000 eurost trahvi Teti endisele tegevjuhile Juris Gulbisele, 60 000 eurost trahvi transpordiministeeriumi ekskantslerile Nils Freivaldsile, 75 000 eurost trahvi Läti riikliku raadio- ja televisioonikeskuse (LVRTC) eksjuhile Lauris Dripele ja 75 000 eurost trahvi Hannu Digitali endisele juhatuse liikmele Gintars Kavacisile.

Kohtunik Kaspars Vecozols ütles, et kohus peaks otsuse langetama jaanuari lõpuks. Järgmine kohtuistung on kavas 4. jaanuaril 2021 ja seal saavad sõna kaitseadvokaadid.

Süüdistused on seotud digitelevisiooni hankega, mille transpordiministeerium korraldas aastal 2008, ja lepingutega, mis sõlmiti hanke tulemusel Teti, Hannu Digitali ja LVRTC-ga.

Prokuratuuri sõnul oli süüaluste tegevus suunatud Hannu Digitali ebaseaduslikule kaasamisele leppesse, et firma saaks omandada mitu miljonit eurot Tetilt, mis tõstis omakorda digitelevisiooni projekti kulusid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: