Eluaseme hinnaindeks kasvas aastaga üle 17 protsendi

Uued kortermajad Tallinnas
Uued kortermajad Tallinnas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmetel tõusis eluaseme hinnaindeks selle aasta kolmandas kvartalis võrreldes teise kvartaliga 3,4 protsenti ning võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 17,3 protsenti. Viimati oli aastane hinnaindeksi kasv taoline seitse aastat tagasi.

Statistikaameti analüütiku Egne Säinasti sõnul tõusid korterite hinnad võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 16,6 protsenti ja majade hinnad 19,5 protsenti. Võrreldes teise kvartaliga tõusid korterite hinnad 3,8 ja majade hinnad 2,5 protsenti.

"Eluaseme hinnaindeksi muutus oli viimase seitsme aasta suurim. Viimati oli eluaseme hinnaindeksi muutus sellest suurem 2014. aasta esimeses kvartalis, mil see oli 17,5 protsenti," kommenteeris Säinast.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust ning seda arvutatakse korterite ja majade kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks tõusis kolmandas kvartalis võrreldes teise kvartaliga 2,9 protsenti ja võrreldes 2020. aasta kolmanda kvartaliga 11,9 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme ostja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme ost, muud eluaseme ostmisega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: