Lumesadu jätkub ka jõululaupäeval

Foto: Siim Lõvi/ERR

Neljapäeval jätkub lumesadu ja tuisk. Külma on kuni -9, pärastlõunal kuni -13 kraadi.

Lund sajab neljapäeval juurde, kuna madalrõhkkonna kese koondub Valge mere äärde ning saabuval ööl jõuab selle lohk koos lumesajuga täpselt meie peade kohale, kuid eemaldub päeval kagusse. Selle kannul tugevneb Skandinaavias lühiajaliselt kõrgrõhuhari ja ilm on seal kuivem ja läheb selgemaks.

Laupäeval jääb madalrõhkkond Karjala ja Soome kohal pöörlema ning selle lääneosa ulatub Skandinaaviani. Ilm kõikjal külmeneb ning jõulude esimesel ja teisel pühal sajab meil lund juurde.

Öö vastu neljapäeva toob korraliku lumelisa ning tuisku. Tuul puhub veel läänest ja edelast, aga pärast keskööd pöördub järk-järgult põhja, mis toob külma juurde. Õhk on -3 kuni -7 kraadi.

Varahommikul jätkub samuti tuisk ja lumesadu, mis kohati muutub väga tugevaks. Kagu-Eestis puhub edelatuul, aga mujal põhjakaarest 5-13, saartel puhanguti 18 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -3 kuni -7 kraadi.

Ennelõunal sajab veel lund ja tuiskab, kuid keskpäeval Loode-Eestist alates pilvisus ja sadu hõreneb. Enamasti puhub tuul põhjakaarest ning temperatuur on -4 kuni -9, pärastlõunal langeb kuni -13 kraadini, saartel ja läänerannikul tuleb -2 kuni -6 kraadi.

Laupäeval sajab lund enamasti Põhja-Eestis ja pühapäeval on sajuhood kõikjal harvemad ning uus nädal algab rahulikult ja suurema sajuta. Kolmapäevaga võrreldes läheb õhk märgatavalt jahedamaks ja keskmised püsivad nii päeval kui ka öösel alla nulli.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: