Vakra lahkudes hakkab Tallinna Soojust juhtima Enn Tonka

Rainer Vakra.
Rainer Vakra. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna Soojuse praegune juht Rainer Vakra siirdub juhtima keskkonnaametit, tema koha võtab üle uue juhi leidmiseni jurist Enn Tonka.

Keskkonnaameti peadirektoriks kandideerinud ja valituks osutunud Vakra asub riigiametit juhtima uue aasta 1. jaanuarist.

Tallinna linnavalitsusest öeldi ERR-ile, et uue juhi leidmiseks kuulutatakse välja konkurss. Seni juhib linnale kuuluvat ettevõtet Tallinna Soojuse jurist Enn Tonka.

"Tallinna Soojuse juristi Enn Tonkaga on sõlmitud juhatuse liikme ametileping üheks aastaks ja ettevõtte juhatuse liikme leidmiseks kuulutatakse välja konkurss, mille toimumise aja otsustab nõukogu uue aasta alguses," lausus Tallinna personalidirektor Vilve Raik.

Tonka oli Tallinna Soojuse juhatuse liikme ametis ka enne Vakra ametisse asumist.

Vakra ametiaeg Tallinna Soojuse juhina kestis alla aasta, avaliku konkursi võitnud Vakra asus ametis tööle tänavu 1. veebruaril.

Vakra palk Tallinna Soojuse juhina oli 4500 eurot, keskkonnaameti peadirektorina saab tema palk olema 5500 eurot kuus (mõlemad summad brutos).

Vakra teatas tänavu jaanuaris, et lahkub sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ja poliitikast. Vakra oli olnud sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Tallinna volikogus ja üks Keskerakonna Tallinna ainuvõimu häälekamaid kriitikuid.

Vakra astus Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikmeks 2013. aastal. Enne seda kuulus ta aastatel 2005 kuni 2012 Keskerakonda. Ta oli 2005–2011 Nõmme linnaosa vanem.

Tänavuse aasta alguses toimunud konkursil Tallinna Soojuse juhatuse liikme kohale osales lausa 81 kandidaati.

Tallinna Soojus rendib põhitegevusena alates 2001. aastast oma süsteeme ja rajatisi Utilitasele, mis Tallinna Soojuse süsteeme ja seadmeid kasutades tagab soojuse jõudmise Tallinna soojatarbijateni.

2019. aastal tegi ettevõte käivet 3,1 miljonit eurot. Kasumit teenis ettevõte 1,7 miljonit eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: