Lumeuputusele veel lõppu ei paista

Foto: Siim Lõvi /ERR

Alanud nädal toob nii lund, lörtsi kui vihma, kolmapäev kujuneb tuisuseks.

Öösel on nii pilvist taevast kui ka mõningaid selgimisi ning kohati sajab lund. Tuul pöördub lõunakaarde, puhudes 1-6 m/s, saartel tugevneb kuni 8 m/s, puhanguti 12 m/s. Temperatuur jääb valdavalt -4 ja -10 kraadi vahele, Kirde-Eestis tuleb kuni -12, aga pikemate selgimiste korral ka kuni -17 kraadi. Saartel ja läänerannikul on seevastu soojem.

Teisipäeva hommik tuleb küll laialdaselt pilvine, aga olulise sajuta. Lõunakaare tuul on sisemaal mõõdukas, saartel ja läänerannikul tugevneb puhanguti 13 m/s. Külmakraade on 3 kuni 8, Virumaal kuni 12 kraadi.

Päeval on selgimisi rohkem, päike paistab siin-seal üksjagu. Olulist sadu ei ole. Lõuna- ja kagutuul puhub 5-11 m/s, mere ligidal iiliti kuni 18 m/s. Termomeetril on -2 kuni -8 kraadi.

Kolmapäeval tuleb lumepilvi lisaks ning ühtlasi tuiskab päris korralikult.

Neljapäeval muutub sadu saartel lörtsiks või vihmaks ning tekib lisaks jäiteoht.

Aasta viimase päeva hommikupoole levib nõrk vihmasadu Lääne-Eesti saartelt mandrile, kus temperatuur ka pisut tõuseb, ent laupäeval on taas just lumesadu võimalikum.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: