Lumeuputusele veel lõppu ei paista

Alanud nädal toob nii lund, lörtsi kui vihma, kolmapäev kujuneb tuisuseks.

Öösel on nii pilvist taevast kui ka mõningaid selgimisi ning kohati sajab lund. Tuul pöördub lõunakaarde, puhudes 1-6 m/s, saartel tugevneb kuni 8 m/s, puhanguti 12 m/s. Temperatuur jääb valdavalt -4 ja -10 kraadi vahele, Kirde-Eestis tuleb kuni -12, aga pikemate selgimiste korral ka kuni -17 kraadi. Saartel ja läänerannikul on seevastu soojem.

Teisipäeva hommik tuleb küll laialdaselt pilvine, aga olulise sajuta. Lõunakaare tuul on sisemaal mõõdukas, saartel ja läänerannikul tugevneb puhanguti 13 m/s. Külmakraade on 3 kuni 8, Virumaal kuni 12 kraadi.

Päeval on selgimisi rohkem, päike paistab siin-seal üksjagu. Olulist sadu ei ole. Lõuna- ja kagutuul puhub 5-11 m/s, mere ligidal iiliti kuni 18 m/s. Termomeetril on -2 kuni -8 kraadi.

Kolmapäeval tuleb lumepilvi lisaks ning ühtlasi tuiskab päris korralikult.

Neljapäeval muutub sadu saartel lörtsiks või vihmaks ning tekib lisaks jäiteoht.

Aasta viimase päeva hommikupoole levib nõrk vihmasadu Lääne-Eesti saartelt mandrile, kus temperatuur ka pisut tõuseb, ent laupäeval on taas just lumesadu võimalikum.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: