Hoiuste maht pankades kasvas aastaga 22 protsenti

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Hoiuste maht Eesti krediidiasutustes oli novembri seisuga 27,8 miljardit eurot, mida on viie miljardi euro võrra ehk 22 protsendi jagu rohkem kui aasta tagasi, teatas Eesti Pank.

Oktoobriga võrreldes kasvasid hoiused 184 miljoni euro võrra ehk 0,7 protsenti.

Aastakasvu, mis oli 22,3 protsenti, panustasid kõige enam mitteresidentidest muude finantseerimisasutuste hoiused. Mitteresidentide hoiuste maht kasvas aastaga kahe miljardi euro võrra ning moodustas pankade hoiuste jäägist 15,3 protsenti, teatas Eesti Pank.

Pankade enda varad moodustasid kokku 38 miljardit eurot, suurenedes aastaga 13,5 protsenti ehk 4,5 miljardi euro võrra. Liisinguettevõtete varade kogumaht oli kolm miljardit eurot ja aastakasv 2,4 protsenti ehk 70,2 miljonit eurot.

Mittefinantsettevõtete hoiuste maht kasvas aastaga 21,7 protsenti, jõudes 10 miljardi euroni. Aastakasv saavutati peamiselt tänu residentide hoiustele.

Mittefinantsettevõtetele kuu jooksul antud pikaajaliste laenude ja liisingute maht oli 258,5 miljonit eurot, mis on 51 miljonit eurot vähem kui eelneval kuul ja kaheksa miljonit eurot vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Üheksandat kuud järjest anti enim laene ja liisinguid kinnisvara- ja ehitussektorile, kõige vähem aga taristusektorile

Mittefinantsettevõtetele antud laenude ja liisingute jääk oli 9,9 miljardit eurot, kasvades aastaga 5,5 protsenti ning olles eelmise kuu kasvust 0,6 protsendipunkti võrra väiksem.

Novembri näitajad Eesti Panga andmetel. Autor/allikas: Eesti Pank

Eluasemelaenu anti kuuga 200 miljoni euro eest

Kodumajapidamistele antud laenude ja liisingute jääk kasvas aastaga 5,5 protsenti ja ulatus 11,2 miljardi euroni. Kodumajapidamiste laenudest moodustavad peamise osa eluasemelaenud, mida on võetud 9,3 miljardi euro väärtuses. Eluasemelaenude jääk on aastaga kasvanud 8,7 protsenti ehk 750,5 miljoni euro võrra.

Eluasemelaenude maht oli 200,7 miljonit eurot, mis on 15,9 miljonit eurot rohkem kui eelmisel kuul. Viimati ületas ühes kuus välja antud eluasemelaenude maht 200 miljoni euro piiri 2007. aasta maikuus.

Krediitkaardilaene anti 46,6 miljoni euro väärtuses. Aastavõrdluses on see näitaja kasvanud 6,8 miljoni euro võrra.

Kodumajapidamised liisisid autosid 27,6 miljoni euro eest, mis on viimase üheksa kuu madalaim tase.

Kodumajapidamiste hoiuste maht kasvas aastaga 18,7 protsenti, jõudes 12,2 miljardi euroni.

Liisinguid anti mittefinantsettevõtetele 67 miljoni euro väärtuses. Võrreldes eelmise kuuga kasvas liisingute maht 3,6 protsenti ehk 2,4 miljoni euro võrra ja aastataguse ajaga võrreldes 40,5 protsenti ehk 19,3 miljoni euro võrra.

Eesti krediidiasutused on Swedbank, SEB Pank, LHV, Bigbank, Coop Pank, Luminor Pank, Holm Bank, Inbank ja TBB pank.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: