Enim Covidi-patsiente on Lääne-Tallinna keskhaiglas ja kliinikumis

Suunaviidad Lääne-Tallinna keskhaigla juures.
Suunaviidad Lääne-Tallinna keskhaigla juures. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Teisipäeva seisuga 236 haiglaravi vajavast Covidi-haigest on 119 põhja regiooni haiglates ja 117 lõuna regiooni haiglates. Enim on koroonapatsiente Lääne-Tallinna keskhaiglas.

Terviseameti andmetel on lõuna regiooni haiglates enim koroonapatsiente Tartu Ülikooli kliinikumis, 40. Sisemise koldega võitlevas Viljandi haiglas on Covidiga patsiente 35, neist lausa 30 on haiglasse sattunud muul põhjusel kui Covid. Võrdluseks: kliinikumis on olukord täpselt vastupidine, sümptomaatilise Covidi tõttu on haiglaravil 34 patsienti, kaasuva Covidi tõttu kuus inimest.

Narva haiglas on 21 koroonapatsienti (kõik sümptomaatilise Covidi tõttu), Ida-Viru keskhaiglas 17 inimest, neist 16 sümptomaatilise Covidi tõttu.

Lõuna-Eesti haiglas on kolm ja Jõgeva haiglas üks Covidi-patsient.

Põhja regioonis on enim, 45 koroonapatsienti Lääne-Tallinna keskhaiglas. Regionaalhaiglas ehk PERH-is on Covidi-haigeid 27, kuid sealgi on neist vaid 12 sümptomaatilise Covidiga ehk 15 muul põhjusel haiglasse sattunul on hiljem tuvastatud Covidisse haigestumine.

Ida-Tallinna keskhaiglas on 20, Pärnu haiglas 18, Raplamaa haiglas viis ja Tallinna lastehaiglas neli koroonapatsienti.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: