Novembri jaekaubanduse käive kasvas aastaga 14 protsenti

Üha enam e-äri kolib üksnes kulleriga teenindatavatesse laopoodidesse, kuhu klient ise sisse astuda ei saagi.
Üha enam e-äri kolib üksnes kulleriga teenindatavatesse laopoodidesse, kuhu klient ise sisse astuda ei saagi. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Eesti jaekaubandusettevõtete müügitulu oli novembris 808 miljonit eurot. Müügitulu suurenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 14 protsenti.

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul suurenes müügitulu nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes.

"Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu möödunud aasta novembriga võrreldes 20 protsenti, mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes 21 protsenti ja toidukauplustes neli protsenti," ütles Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu 2020. aasta novembriga võrreldes kõigil tegevusaladel. Enim ehk 26 protsenti suurenes müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Keskmisest enam ehk 24 protsenti suurenes müügitulu ka kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil) ning 23 protsenti tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes.

Oktoobriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu kaks protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli kasv kolm protsenti.

Selle aasta 11 kuu lõikes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 12 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: