Häälteostus kahtlustatav Allain Karuse lahkub Valga volikogust ja parteist

Keskerakond
Keskerakond Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valgamaal kohaliku omavalitsuse valimistel häälte ostmises kahtlustatav ärimees Allain Karuse teatas, et lahkub nii Valga volikogust kui Keskerakonnast.

"Kolmapäeval oli minu jaoks viimane volikogu istung. Otsustasin lahkuda volikogust ning ühtlasi Keskerakonnast, et säästa oma tervist, seista oma ettevõtte käekäigu eest ja aidata kaasa menetluse kiirele käigule," teatas Karuse reedel.

Karuse lisas Valga poliitikas kaasa löödud aastatele tagasi vaadates, et poliitikas võtavad otsused ja kompromissid tohutult aega. "Kui huntidega koos ei ulu, siis on keeruline koostööd loota. Porigi lendas rohkem kui veoauto ratastelt. Palju oli võitlust, valelikkust ja kadedust, mis võinuks jääda olemata," sõnas Karuse, lubades samas edaspidigi ettevõtjana anda oma panuse Valga arengusse.

Keskkriminaalpolitsei pidas detsembri keskpaigas kinni Karuse ja veel kuus inimest, keda kahtlustatakse Valgamaal kohaliku omavalitsuse valimistel häälte ostmises. Karusele ja temaga seotud äriühingule esitati lisaks kahtlustus ebaseaduslikus vedelkütusega kauplemises.

Kahtlustuse kohaselt mõjutas Karuse koos veel kuue kahtlustatavaga inimesi andma oktoobris toimunud valimistel hääl tema või tema tütre poolt. Esialgsetel andmetel mõjutati enam kui 20 valijat, kellele lubati vastutasuks hääle eest anda hüvitisena raha, mootorikütust või alkoholi.

Karuse kandideeris 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel Valga vallas Keskerakonna nimekirjas.

Menetlust alustati karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb valimisvabaduse rikkumist ja vedelkütuse ebaseaduslikku käitlemist. Uurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning menetlust juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: