Türi vallas hukkus liiklusõnnetuses laps

Politsei
Politsei Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Ööl vastu laupäeva toimus raske liiklusõnnetus Türi vallas Änari külas, kus sõidu autosõitis otsa jalakäijatele. Kokkupõrkes hukkus 2-aastane poiss, raskes seisundis viidi haiglasse veel neli täiskasvanud inimest.

Sõiduauto Volvo liikus sirgel teel suunaga Änari poole ning põrkas kokku esialgsetel andmetel sõiduteel olnud inimestega.

Kokkupõrkes hukkus jalakäija, kaheaastane poiss. Esialgsetel andmetel viidi raskes seisundis haiglasse jalakäijad, 31-aastane naine, 33-aastane naine, 36-aastane mees ning 37-aastane mees.

Volvot juhtinud 36-aastase mehe vaatas kiirabi üle sündmuskohal, haiglasse viimist ta ei vajanud. Mehel tuvastati joove, mille suurus jääb alla kriminaalse joobe.

Õnnetuspaigas oli tänu tugevale udule halb nähtavus ning teeolud olid talvised, lubatud sõidukiirus 90 km/h. Uurimine selgitab, kui suur oli õnnetuses osalenud Volvo sõidukiirus.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Margo Peters avaldas siirast kaastunnet hukkunud lapse lähedastele ning nentis, et sõiduki juhtimine alkoholi tarvitanuna on lubamatu ning võib lõppeda äärmiselt traagiliselt.

"Enne sõiduki juhtima asumist peab olema kindel enda kainuses, rooli taha ei tohi lubada ka joobetunnustega sõpra või tuttavat. Äärmiselt oluline on valida ka teeoludele vastav sõidukiirus, kindlasti ei pea raskete ilmastikuolude korral sõitma lubatud suurima piirkiirusega," ütles Peters.

Raske avarii kõigi täpsemate üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Kõikidele, keda sündmus otseselt või kaudselt puudutab, pakub sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ööpäevaringset psühholoogilist esmaabi ohvriabi kriisitelefonil 116 006. Need, kes helistada ei saa või ei soovi, saavad nõustajaga suhelda veebivestluse teel aadressil palunabi.ee.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: