Läbipõdemise järel vaktsineeritud võivad peagi saada tõhustusdoosi

Vaktsineerimistarvikud
Vaktsineerimistarvikud Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Praeguses vaktsineerimiskorras pole peale viiruse läbipõdemist vaktsineeritud inimestele tõhustusdoosi ette nähtud ja aega nad selleks veebis broneerida ei saa. Sotsiaalministeerium soovib olukorrale jaanuaris lahenduse leida.

Immuunprofülaktika ekspertkomisjon otsustas detsembri lõpus, et arvestades omikroni tüve laialdast ja kiiret levikut võiks peale koroonaviiruse põdemist vaktsineeritud inimestele võimaldada tõhustusdoosi kuuendal kuul peale vaktsineerimist.

Samuti võiks komisjoni hinnangul saada kuue kuu möödumisel tervenemisest tõhustusdoosi need, kes viirust põdesid peale vaktsineerimiskuuri.

Sotsiaalministeeriumi vaktsineerimise kommunikatsioonijuhi Kadri Hansalu sõnul peab immunoprofülaktika ekspertkomisjoni antud soovituse põhjal langetama lõpliku otsuse vaktsineerimise juhtrühm.

Hansalu märkis, et alati saab ka arst langetada vaktsineerimise osas otsuseid. Ehk viiruse läbi põdenud ja vaktsineeritud inimesed, kes soovivad tõhustusdoosi, võivad oma murega pöörduda perearsti poole.

Võimalus tõhustusdoosile registreerida peaks tekkima jaanuarikuu keskel. Hansalu sõnul soovitakse see võimalus luua esimesel võimalusel.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: