USA kohus ei lubanud Pentagonil karistada koroonavaktsiinist keeldujaid

Vaktsineerimistarvikud
Vaktsineerimistarvikud Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Föderaalkohtunik takistas USA kaitseministeeriumit karistamaks merejalaväelasi ja teisi eriüksuslasi, kes keeldusid COVID-19 vaktsiinist usulistel põhjustel.

USA kohtunik Reed O'Connor andis esialgse õiguskaitse 35 eriüksuste liikmetele, öeldes, et merevägi ei taganud ühtki erisust religioossel alusel vaktsineerimise jõustamisel.

"Mereväelased taotlevad nende vabaduste kaitset, mille nimel on nad nii palju ohverdanud. Pandeemia ei anna valitsusele luba neid vabadusi kitsendada," põhjendas kohtunik 26-leheküljelises otsuses.

Teenistujaid ootasid eri militaardistsipliini karistused vaktsineerimisest keeldumise eest, vahendas uudisteagentuur Reuters.

USA usuvabaduste kaitse organisatsioon First Liberty Institute, mis esindas eriüksuslasi, tervitas otsust võiduna.

"Teenistuja sundimine valima oma usu ja riigi teenimise vahel ei vasta põhiseadusele ja Ameerika väärtustele," ütles organisatsiooni esindaja Mike Berry.

Pentagoni ametnikud ei ole kohtu otsust veel kommenteerinud.

Kohtuotsus on järjekordne näide mitmetest juriidilistest lahingutest seoses vaktsineerimise kohustusega, mille kehtestas president Joe Biden.

Toimetaja: Tarmo Maiberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: