Läbipõdenud saavad nüüd tõhustusdoosi teha pärast viie kuu möödumist

Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Immunoprofülaktika ekspertkomisjon teatas teisipäeval, et soovitab omikroni tüve leviku valguses COVID-19 läbipõdenutele võimaldada tõhustusdoosi tegemist viis kuud pärast viimast vaktsiinidoosi või läbipõdemist.

Vaktsineerijad võivad juba praegu Covid-19 läbipõdenutele tõhustusdoose teha.

Läbipõdenutele tõhustusdoosiks aja broneerimise võimaluse arendustööd digiregistratuuris valmivad selle nädala neljapäeval. Seni on võimalik läbipõdenutel teha tõhustusdoose etteregistreerimiseta vaktsineerimispunktides, perearsti juures või võttes muul moel ühendust otse vaktsineerimiskohaga. 

Covid-19 läbipõdenute soovitusliku tõhustusdoosi aja väljaselgitamisel saab abi koroonakaitse kalkulaatorilt.

Riikliku immunoprofülaktika ekspertkomisjoni liige dr Marje Oona ütles, et kui inimene on Covid-19 haigust põdenud, siis ta võib sellesse ka uuesti nakatuda.

Ta lisas, et haiglasse sattumise risk on uuesti nakatumise korral läbipõdenutel võrreldes vaktsineerimata inimestega väiksem.

Oona märkis ka, et esmaste andmete järgi ei anna läbipõdemine omikroni tüve vastu nii efektiivset kaitset kui delta variandi puhul.

Immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab ka jätkuvalt koroonat põdenud inimestele koroonavaktsiini ühe doosiga vaktsineerimist kuuendal kuul pärast läbipõdemist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: