Kohus tunnistas Tõrva reformierakondlase süüdi häälte ostmises ja vägivallas

Kohus
Kohus Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Tartu maakohus tunnistas kohalikel valimistel Tõrvas Reformierakonna nimekirjas kandideerinud Indrek Sarapi süüdi häälte ostmises ja vägivallas oma endise abikaasa suhtes.

Prokuratuur süüdistas Sarapit valimisvabaduse rikkumises, oma endise abikaasa korduvas kehalises väärkohtlemises, temalt korduvalt ebaseaduslikult vabaduse võtmises ja korduvas lähenemiskeelu rikkumises. Samuti süüdistab prokuratuur teda ühe mehe kehalises väärkohtlemises.

Kohus mõistis Sarapile kokkuleppemenetluses karistuseks kahe aasta ja seitsme kuu pikkuse vangistuse, millest ta kandis juba reaalselt ära ühe kuu ja 29 päeva. Ülejäänud vangistus mõisteti talle tingimisi kahe aasta ja seitsme kuu pikkuse katseajaga. Endise abikaasa suhtes kohaldatakse süüdistatavale lähenemiskeeld kolmeks aastaks.

Süüdistuse kohaselt transportis Sarap Tõrva vallas Reformierakonna nimekirjas kandideerides vähemalt viis inimest kodudest valimisjaoskonna juurde, palus neil hääletada enda poolt ja pakkus neile peale valimisjaoskonnas käimist raha ja alkoholi.

Ühtlasi süüdistab prokuratuur Sarapit selles, et ta väärkohtles neljal korral oma endist abikaasat füüsiliselt ja neist kahel korral ei lubanud tal enda autost lahkuda. Samuti rikkus ta kahel korral endise abikaasa suhtes kohaldatud lähenemiskeeldu ja lõi üht meest.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: