Kell 12: valitsuse pressikonverentsil Kallas, Kiik, Laanet ja Liimets

Valitsuse pressikonverents
Valitsuse pressikonverents Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kell 12 algaval valitsuse pressikonverentsil osalevad kava kohaselt peaminister Kaja Kallas, tervise- ja tööminister Tanel Kiik, kaitseminister Kalle Laanet ja välisminister Eva-Maria Liimets.

Teiste teemade seas on arutluse all ka Isamaa fraktsioon ettepanek alandada ajutiselt tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist 2022 kuni 1. jaanuarini 2023 gaasi-, elektri- ja soojusenergia käibemaksumäära 20 protsendilt 9 protsendile. Rahandusministeerium teeb ettepaneku eelnõu mitte toetada.

Samuti ei plaani valitsus toetada Isamaa fraktsiooni eelnõu, mille järgi saaks vallavanemale või linnapeale ning volikogu esimehele ja aseesimehele määratavat töötasu ja hüvitist suurendada vaid volikogu järgmise koosseisu kohta.

Valitsus plaanib lisada riigikaitseliste ametite ja töökohtade hulka haridus- ja noorteamet, haridus- ja teadusministeerium, kultuuriministeerium, muinsuskaitseamet, sisekaitseakadeemia ning transpordiamet. Muudatusega saab tagada avalike ülesannete täitmise erikordade ajal.

Ühtlasi plaanib valitsus eraldada 600 000 eurot maksu- ja tolliametile mobiilse röntgeniaparaadi soetamiseks, kuna senine seade on amortiseerunud.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: