Tööstustoodang kasvas novembris 6,3 protsenti

Tallinna farmaatsiatehas
Tallinna farmaatsiatehas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti tööstusettevõtete toodang kasvas novembris aasta varasemaga võrreldes 6,3 protsenti. Suurim kasv tuli energeetikast ja langus mäetööstusest.

Toodang suurenes energeetikas 19 protsenti ja töötlevas tööstuses seitse protsenti, vähenes aga mäetööstuses 32,6 protsenti, teatas statistikaamet.

Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul kasvasid enamik töötleva tööstuse tegevusaladest. "Toiduainetetööstusel oli novembris 2021. aasta kõige parema kasvuga kuu, toodangu suurenes ka mitmel masinatööstuse tegevusalal," sõnas ta.

Suurema osatähtsusega tööstusharudest kasvas 8,3 protsenti puidu töötlemine, kuus protsenti toiduainete, 22,6 protsenti elektriseadmete ning 7,2 protsenti keemiatoodete tootmine.

Mahud vähenesid 17,2 protsenti elektroonikaseadmete ja kolm protsenti mööbli tootmises.

Töötleva tööstuse toodangust 67,6 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises.

Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes 2020. aasta novembriga 24 protsenti ja müük siseturule 28,1 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: