Reoveeuuring: märgata on koroonaviiruse sisalduse tõusu

Proovi võtmine veepuhastusjaamas
Proovi võtmine veepuhastusjaamas Autor/allikas: Osoon/ERR

Terviseameti selle nädala reoveeuuringu tulemused näitavad, et koroonaviiruse kogus on märgatavalt tõusnud. Pea 75 protsenti kogutud proovidest on jõudnud punasesse, rohelises püsivad üksikud proovid.

Tulemustest on näha pühadejärgset nakatumise tõusu ning viirusesisaldus reovees on kõrge pea kõikjal Eestis. ütles terviseameti keskkonnatervise osakonna nõunik Merli Jõemaa

"Viimased nädalad on toonud mujal maailmas uusi nakatunute rekordeid, ka Eestis liigub nakatumine tõusutrendis," lausus Jõemaa.

Reoveeuuring: punases on kõik Eesti suurimad linnas, parem on olukord vaid mõned väiksemas linnas. Autor/allikas: Terviseamet

Sellest aastast võttis terviseamet Tartu Ülikoolilt üle koroonaviiruse reoveeuuringu. Tartu Ülikooli eesmärk oli SARS-CoV-2 reoveeseire süsteemi välja töötamine ja meetodi arendamine. Väljatöötatud meetod anti üle terviseametile ja edaspidi viiakse uuringud läbi terviseameti nakkushaiguste laboris.

Varasema 60 proovi asemel võetakse nüüd keskmiselt 34 proovi nädalas, proovid kogub vastavalt terviseameti tellimusele keskkonnauuringute keskus.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: