Saaremaal hukkus elumaja tulekahjus kaks inimest

Päästeauto
Päästeauto

Ööl vastu reedet hukkus Saaremaa vallas Üru külas elumaja põlengus kaks vanemat naist. Esialgsel hinnangul süttis maja hooletust suitsetamisest.

Tulekahjust andis häirekeskusele kella 1.26 ajal teada üks välja pääsenud elanikest ning päästjateni jõudis kohe ka info, et majas sees on veel kaks elanikku. Päästemeeskondade saabumise ajaks olid leegid väljas nii maja katusest, uksest kui ka kuumuse tõttu purunenud aknast. Hoone keskosa oli lausleekides ning katus ja laed varisemisohtlikuks muutunud. 

Päästetöid juhtinud Kuressaare operatiivkorrapidaja Reinar Ivanovi sõnul oli tule levik väga intensiivne ning kahe hoonesse jäänud inimese otsimiseks sisenesid suitsusukeldusvarustuses päästjad majja läbi akna, kuna ustest enam siseneda polnud võimalik.

Hoonest toodi välja kaks hukkunut, 69- ja 87-aastane naine. Tulekahjust pääsenud 64-aastasele mehele ja 69-aastasele naisele andis esmaabi kiirabi.

Tulekahju täpsemad asjaolud selgitab edasine menetlus, kuid esialgsel hinnangul süttis maja hooletust suitsetamisest. Lisaks viitavad asjaolud, et majast puudusid töökorras suitsuandur, mis oleks põlengust varakult märku andnud, lasknud inimestel majast väljuda ning elu päästa.

Tulekahju kustutamine lõpetati varahommikul kell 5.32.

Päästjad on käinud samas majas varemgi tuleohutust kontrollimas, viimati 2019. aastal. Samuti on hoones varem tulekahju olnud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: