Haapsalus peeti talvist vene laata

Haapsalus peeti laupäeval linna selle aasta kultuurikalendri esimest suuremat üritust ehk talvist Haapsalu vene laata. Kui mullu jäi laat pandeemia tõttu ära, siis nüüd oli Haapsalu vanalinnas asuv Karja tänav taas täis kauplejaid, ostjaid ning esinejaid, et alanud aastale hoog sisse anda.

Keskpäeval täitus Haapsalu vanalinna läbiv Karja tänav laadameluga. Kaubeldi, söödi head ja paremat ning aeti juttu. Päevale andsid hoogu Kodaniketorni juures asunud laval esinenud artistid.

Mullu jäi laat pandeemia tõttu ära ning aasta varem oli talvel nii soe, et lund polnud üldse ja ning muru oli roheline. Tänavu oli ilm aga klassikaliselt talvine.

"Tegemist on ikkagi ühe Haapsalu madalhooaja tippsündmusega. Vene laat meil alustab kultuuriaastat," ütles Haapsalu aselinnapea Tõnu Parbus, ja lisas, et laadale oodatakse umbes 2500 külastajat.

Pakutud kaup oli väga eriilmeline. Oli nii riidekraami kui ka toitu ja jooki.

Kauplejaid oli ka kaugemalt. Näiteks Tartumaalt tulnud Raul müüs vorsti ja pelmeene ning on vene laadal käinud ka korra varem.

Vene laata peetakse Haapsalus alates 2013. aastast.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: