Otse kell 13.15 erikomisjonist: kliimapaketi mõju riigieelarvele ja majandusele

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab esmaspäevasel avalikul istungil koos majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ning keskkonnaminister Erki Savisaarega valitsuse kliimapaketi mõju riigieelarvele ja majandusele. Kell 13.15 algavat arutelu saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Valitsus kiitis Eesti seisukohad kliimapaketi "Fit for 55" kohta heaks mullu novembris. Kliimapaketi eesmärk on vähendada kasvuhoonegaaside heidet aastaks 2030 55 protsenti.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul on kliimapakett väga mahukas ja keerukas ning puudutab erinevaid valdkondi alates energeetikast ja transpordist kuni põllumajanduse, metsanduse ja maakasutuseni välja.

"Kavas on väga olulised muutused, mis mõjutavad otseselt Eesti majandust, tarbijate toimetulekut ja energiajulgeolekut ning suures ulatuses riigieelarve tulusid ja kulusid, mistõttu soovimegi komisjonis saada ministritelt täpsemat ülevaadet, millised on need mõjud," rääkis Reinsalu. 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: