Jaapan kutsub Taiwani tegema koostööd kiipide tootmiseks

Pooljuhtide tehas TSMC
Pooljuhtide tehas TSMC Autor/allikas: REUTERS

Jaapan kutsus suuremale koostööle Taiwaniga pooljuhtide vallas teisipäeval toimunud kahepoolsel majanduse ja kaubanduse kohtumisel. Taiwan on lubanud rajada mikrokiibitehase Jaapanisse.

Jaapani-Taiwani assotsitsiooni juhatuse esimees Mitsuo Ohashi kiitis Taiwani pooljuhtide ettevõttet TSMC kavatsuse eest laieneda Jaapanisse. "Loodan, et koostöö jätkab kasvamist ja see mõjutab positiivselt Taiwani ja Jaapani tarneahelate vastupidavust," lisas Ohashi videokonverentsil.

Kuigi Taiwanil ja Jaapanil ei ole ametlikke diplomaatilisi suhteid, on neil tihedad mitteametlikud suhted. Mõlemad jagavad julgeolekualast muret Hiina pärast.

Taiwani-Jaapani majandus- ja kaubanduskonverents on tavalselt toimunud igal aastal Taiwanil ja Jaapanis, kuid pandeemia tõttu korraldati kohtumine seekord virtuaalselt.

Taiwani-Jaapani suhete assotsiatsiooni juhatuse esimees Chiou I-jen tänas Jaapanit toetuse eest Taiwani liitumisavaldusele ühineda Vaikse ookeani vabakaubandusleppega (CPTPP). Taiwani taotlus vihastas Hiinat, mis peab saart oma provintsiks.

Maailma suurim mikrokiibi valmistaja TSMC teatas eelmisel aastal, et loob Jaapanis uuringu- ja arengukeskuse ning seitsme miljardi dollari eest kiibivalmistamise tehase.

Toimetaja: Tarmo Maiberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: