Kolmapäeva hommik tuleb külm, päeval temperatuur tõuseb

Baltimaade kohal püsinud kõrgrõhkkond hakkab eeloleval ööl kagu suunas taanduma ning Eestile läheneb Skandinaavia poolt madalrõhuala serv, mis toob läänepoolses osas kaasa ka kerge lume- ning lörtsisaju, mis liigub edasi kagu suunas.

Öö vastu kolmapäeva tuleb pilves selgimistega ning olulise sajuta. Puhub lõuna- ja edelatuul 2 kuni 8, saartel ja rannikul 6 kuni 11, puhanguti 16 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -11 kuni -23. Lääne-Eestis ja saartel -2 kuni -7 kraadi.

Hommikul jõuab saartele ja looderannikule kerge lume- ning lörtsisadu, paiguti tuiskab. Puhub lõuna- ja edelatuul 2 kuni 8 meetrit sekundis, saartel ja rannikul 7 kuni 11, puhanguti 16 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -11 kuni -20 kraadi. Lääne-Eestis ja saartel on miinused väiksemad. Suureneb jäiteoht.

Päev jätkub mitmel pool kerge lumesajuga ning esineb pinnatuisku. Lääne- Eestis tuleb ka lörtsi ja vihma. Puhub edela- ja lõunatuul 5 kuni 10 meetrit sekundis, rannikul puhanguti 15 meetrit sekundis. Temperatuurinäit jääb Lääne-Eestis nulli ja +2 kraadi vahele, Ida-Eestis -4 ja -10 vahele.

Nädalalõpp tõotab näidata pisut päikest, kuid pilvedest võib siiski kohati langeda maha nii vihma kui lörtsi. Sajuvõimalus on väikseim laupäeval. Temperatuurid püsivad aga kuni pühapäevani võrdlemisi nulli ligidal. 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: