Austraalia ja Uus-Meremaa abistavad hiidlainest räsitud Tongat

Uus-Meremaa õhujõudude lennuk startimas vaatluslennule Tonga kohale
Uus-Meremaa õhujõudude lennuk startimas vaatluslennule Tonga kohale Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Austraalia ja Uus-Meremaa alustasid vaatluslende uurimaks, kuidas saata abi hiidlaine põhjustatud purustuste tõttu muust maailmast ära lõigatud Tongale. Austraalia välisminister Marise Payne lubab anda Tongale abi nii kähku kui vähegi võimalik. Piirkonda vaatleb praegu Austraalia õhujõudude lennuk.

"Tongaga on võimatu ühendust saada, ilmselt on katkenud ookeanialune sidekaabel," selgitab Marise Payne. Payne sõnul on aga ilmselge, et Tonga katastroofijärgne abivajadus on suur. Seega alustatakse abisaadetistega kohe, kui Austraalia ja Uus-Meremaa kaitsejõudude analüüs on läbi vaadatud.

Ka Uus-Meremaa peaministri Jacinda Arderni sõnul alustatakse abisaadetistega võimalikult kähku. Arderni sõnul on kõige tähtsam, et abilaevade pardal oleks ikkagi kõik vajalik, mida tsunamis kannatada saanud saareriigis tarvis läheb.

Side katkemise tõttu Tongaga pole mingeid andmeid ka hukkunute ja vigastatute kohta. Satelliidifotodelt nähtavate purustuste ulatust vaadeldes võib oletada, et nii surmasaanuid kui ka vigastatuid ilmselt on. Esmane abi tahetakse Tongale toimetada transpordilennukitega, neile järgnevad abilaevad juba põhjalikumate saadetistega.

Toimetaja: Arni Alandi

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: