Transpordiamet kutsub liiklejaid üles äärmisele ettevaatlikkusele

Tormine Tallinn
Tormine Tallinn Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Viimaste päevade muutlikud ilmad on muutnud teed libedaks ning vaatamata teehoolduspartnerite pingutustele tuleb liiklejatel arvestada talviste teeoludega, teatas transpordiamet.

Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Janar Tüki sõnul on libedus ja keerulised teeolud tulenevad ilmastikust. "Selle talve märksõna on äärmiselt kiired ja muutlikud ilmaolud – päeva jooksul võib sadada vihma, lund, rääkimata olulistest temperatuurikõikumistest," ütles ta.

"Selliste muutlike olude juures jõuavad teede katted külmuda ja üles sulada korduvalt," lausus Tükk.

Kui võtta arvesse, et kiireim hooldustsükli aeg on kõrgeima seisunditasemega riigiteedel kaks tundi, siis kiirete ilmaolude muutuse korral võivad selle aja jooksul teeolud muutuda märgatavalt, märgiti transpordiameti pressiteates.

Lääne-Eesti saartel ja mandri rannikualadel on esmaspäeval tuuleiilid jätkuvalt kohati üle 20 meetri sekundis ning esineb pinnatuisku. Teedele võib tormist tingituna jätkuvalt langeda ka puid ja oksarisu.

"Seetõttu kutsumegi kõiki liiklejaid üles äärmisele ettevaatlikkusele ning valima teeoludele vastav ohutu liikumiskiirus, et ennetada ja vältida võimalikust ootamatust libedusest ja tormist tingitud õnnetusi," ütles Tükk.

Transpordiameti teehoiupartnerite kogu olemasolev tehnika on väljas reageerimaks teeoludele, teatas amet.

Riigi ilmateenistus prognoosib ka lähipäevadeks muutlikke ilmaolusid ning teedel püsib libeduse oht.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: