Rootsi muudab riiki sisenemise reegleid

Arlanda lennujaam
Arlanda lennujaam Autor/allikas: SCANPIX/EPA/Fredrik Sandberg

Rootsi naaseb enne 28. detsembrit 2021 kehtinud reeglite juurde ja kaotab välismaalastele kehtinud negatiivse 48-tunnise Covid-testi nõude. Muudatused jõustuvad 21. jaanuaril.

Rootsi rahvatervise agentuuri hinnangul ei ole testimise nõue enam proportsionaalne meede ning reisijaid ei peeta enam eriliseks ohuks omikroni levikul Rootsis.

Selle asemel peavad nii Euroopa Liidust kui ka kolmandatest riikidest saabujad alates 21. jaanuarist esitama EL-i digitaalse covidi sertifikaadi või sellega samaväärse tõendi, mis näitab, et nad on kas COVID-19 vastu vaktsineeritud, test on negatiivne, või nad on viimase kuue kuu jooksul COVID-19 läbipõdenud.

Sisenemiskeelu ja testimise nõude osas tehakse erandeid reisijatele, kellel on teatud riikides välja antud vaktsineerimistunnistused. Samuti on sertifikaadi nõudest vabastatud pidevalt ehk töö- või pereasjus Rootsi kaudu Bornholmi ja mõne muu Taani osa vahel liikuvad inimesed.


Toimetaja: Margitta Otsmaa

Allikas: SVT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: