USA demokraatidel ei õnnestunud venitamistaktikat keelata

Demokraat Joe Manchin USA senatis filibusterit kaitsmas.
Demokraat Joe Manchin USA senatis filibusterit kaitsmas. Autor/allikas: SCANPIX / AP

USA demokraadid ei suutnud muuta senatis kasutusel olevat venitamistaktika protseduuri, et läbi suruda oma valimisseadusi.

See on järjekordne tagasilöök president Joe Bideni ja demokraatliku partei liidrite jaoks, sest nad on nimetanud valimisseaduste muutmist oma peamiseks sisepoliitiliseks prioriteediks.

Kaks demokraadist senaatorit, Kyrsten Sinema ja Joe Manchin, asusid hääletusel vabariiklaste poolele ja hääletusel oli 52 parlamendi liiget obstruktsioonivõimaluse kaotamise vastu, 48 poolt.

Demokraadid on valimisseaduste paketti ja venitamistaktika muudatusi põhjendanud sellega, et vabariiklased tallavad eelkõige madalama sissetulekuga ja vähemusrühmadesse kuuluvate valijate hääleõiguse jalge alla, võttes osariigi tasandil vastu diskrimineerivaid seadusi ja kasutades siis senatis venitamistaktikat, et kongress ei saaks sekkuda.

Vabariiklaste sõnul vassivad demokraadid muudatustest rääkides ning nende eesmärk on ainult endale rohkem võimu kahmata. Vabariiklased hoiatasid, et demokraatide kavandatud muudatused õõnestaksid süsteemi, mis on mõeldud ausate valimiste tagamiseks.

Toimetaja: Kai Vare

Allikas: Wall Street Journal

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: