Berliini prokuratuur uurib Saksamaa roheliste vastuolulist preemiaskeemi

Baerbock ja Habeck
Baerbock ja Habeck Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Political-Moments

Berliini prokuratuur teatas kolmapäeval, et alustas pandeemiast tingitud preemiate maksmise tõttu juurdlust kogu Saksamaa roheliste partei juhatuse suhtes. Nende seas on ka välisminister Annalena Baerbock ja majandusminister Robert Habeck.

Prokuratuuri pressiesindaja ütles, et uurimine puudutab kogu roheliste partei juhatust, mis koosneb kuuest inimesest.

Kõige silmapaistvamad poliitikud nende seas on Baerbock ja Habeck. Uurimine pole seotud tegevusega, mille Baerbock ja Habeck panid toime ajal, kui nad on olnud ministrid, vahendas Politico.

Tegemist on vastuolulise koroonaviiruse epideemiast tingitud preemiate maksmisega, mille erakonna juhatuse liikmed endale 2020. aastal andsid. Esimesena teatas uurimisest Saksamaa ajaleht Spiegel. 

1500 euro suurune preemia oli seotud pandeemiast tingitud suurenenud töökoormuse hüvitamisega. Erakonna audiitorid kurtsid aga, et selline boonus ei kuulu partei põhikirja, kus lubatakse preemiaid maksta ainult 300 euro ulatuses. 

Roheliste partei pressiesindaja kinnitas uurimist. 

"Erakonna juhatusel oli õigus vastavaid otsuseid langetada. Juhatuse liikmed on preemiad juba tagasi maksnud. Teeme täielikku koostööd prokuratuuriga, et asjaolud kiiresti ja täielikult välja selgitada," ütles pressiesindaja. 

Kõik juhatuse liikmed, välja arvatud üks, on parlamendi liikmed ja neil on poliitiline puutumatus. Saksamaa seaduste kohaselt võib omastamise eest karistada rahatrahvi või kuni viieaastase vangistusega.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: