Kapo esitas endisele transpordiameti osakonnajuhile kahtlustuse

{{1642759560000 | amCalendar}}
Kirke Williamson.
Kirke Williamson. Autor/allikas: Transpordiamet

Kaitsepolitseiamet esitas kolmapäeval endisele transpordiameti ühistranspordi osakonna juhatajale Kirke Williamsonile kahtlustuse toimingupiirangu teadvas rikkumises suures ulatuses.

Riigiprokuratuuri sõnul rikkus Williamson kahtlustuse kohaselt korruptsioonivastasest seadusest tulenevat toimingupiirangut, kui jättis riigihanke komisjoni liikmena ennast taandamata ja tegi teadlikult ligikaudu 200 000-eurose otsuse, mis puudutas temaga seotud inimese erahuve.

Kahtlustuse järgi mõjutas Kirke otsuse erapooletust oluline erahuvi, kuna otsus puudutas ametniku lähedast inimest, ütles riigiprokurör Denis Tšasovskih.

"Avalikku võimu tuleb teostada erapooletult, ausalt ja üldiseid huve esikohale seades. Korruptsiooni ennetamiseks ja vältimiseks on kehtestatud piirang, mis keelab ametiisikul otsust teha, kui selle tegemist võib mõjutada ametiisiku enda või temaga seotud inimese oluline erahuvi." lisas prokurör.

 Uurimist viib riigiprokuratuuri juhtimisel läbi kaitsepolitseiamet.

Transpordiameti teatel lahkus Williamson sel nädalal omal soovil ametist. Tema viimane tööpäev oli kolmapäeval.

"Kui Williamsonile esitatud kahtlustus kinnitust saab, on tegu väga kahetsusväärse juhtumiga. Transpordiametil on korruptsiooni ennetamise protseduurid ja reeglid kindlalt paigas ning nende täitmist kontrollitakse regulaarselt," ütles ameti pressiesindaja Erki Varma.

Williamson ise ütles Postimehele, et ei soovi teemat kommenteerida.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: